Pesti Srácok

Uniós átlag alatt a szegénységnek kitettek száma Magyarországon

Uniós átlag alatt a szegénységnek kitettek száma Magyarországon

Közel egymillió fővel csökkent a szegénységnek vagy társadalmi kirekesztődésnek kitettek száma Magyarországon 2018-ra a válságot megelőző, 2008-as évhez képest – áll a Magyar Nemzet elemzésében.

Komoly eredményt ért el hazánk a szegénység visszaszorításában: 2018-ra egy év leforgása alatt nálunk csökkent az európai uniós tagországok közül legnagyobb mértékben a nélkülözésnek vagy társadalmi kirekesztődésnek kitettek aránya. Az Eurostat mai napra eső, a szegénység visszaszorításának világnapja alkalmából közzétett jelentése szerint a szegénység Magyarországon a lakosság 19,6 százalékát érintette tavaly, tehát nemcsak a 21,7 százalékos uniós átlagnál értünk el jobb eredményt, de olyan országoknál is, mint Belgium, Nagy-Britannia, Luxemburg vagy a mediterrán államok. Tavaly a válság kirobbanásához, 2008-hoz képest egymillió fővel, 8,6 százalékkal sikerült visszaszorítani a szegénységnek kitettek számát, 1,89 millió főre. Ezzel bőven túlteljesítettük már jóval korábban az uniónak 2020-ig tett vállalásunkat. A nagy előrelépés szakértők szerint a jelentős béremelések mellett az olyan kormányzati intézkedéseknek köszönhető, mint a rezsicsökkentés vagy a devizahitelek kivezetése.

A teljes elemzés itt olvasható.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A játék ma sem volt igazán jó, de a győzelem végre megvan! – Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Azerbajdzsán–Magyarország 1–2 (1–2)

Exkluzív 2025 június 10.
Megszerezte első idei győzelmét a magyar labdarúgó-válogatott, miután küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen Bakuban legyűrte Azerbajdzsán válogatottját. Csapatunk nem játszott jól, helyzetkihasználásunk ma is csapnivaló volt, de pozitívum, hogy a győzelmet így is meg tudtuk szerezni, Varga Barnabás pedig közel egy év után ismét eredményes tudott lenni a válogatottban.