Pesti Srácok

Az ország megvédése a Magyar Honvédség alkotmányos feladata – Osztrák hadiipari céget vásárolt a magyar állam

Az ország megvédése a Magyar Honvédség alkotmányos feladata – Osztrák hadiipari céget vásárolt a magyar állam

Bő kilenc éve a polgári kormány egy lényegében lefegyverzett honvédséget örökölt meg, mára viszont nemcsak a lemaradást sikerült több területen behozni, de a magyar állam megjelent a nemzetközi porondon is: most Ausztriában vásárol nagy múltú, aknavetőket gyártó üzemet, a közelmúltban pedig együttműködést kötött az Airbusszal és egy cseh céggel. Az előbbi részeként a francia—német hadiipari óriás helikopterei­hez gyártunk mozgóalkatrészeket, az utóbbinak köszönhetően Európa egyik legmodernebb kézifegyvergyára működhet Kiskunfélegyházán – derült ki a haderő- és hadiipari fejlesztéseket koordináló kormánybiztos, Maróth Gáspár a Magyar Nemzetnek adott exkluzív interjújából.

Maróth az interjúban elmondta a Zrínyi kormányzati program jelenlegi állásáról:

Bizonyítékként megemlítette a kiskunfélegyházi kézifegyvergyár vagy a gyulai helikopterforgóalkatrész-üzem létesítését:

PestiSracok facebook image

Maróth tájékoztatása szerint október 29-én írták alá a szerződést, így múlt szerdától a magyar tulajdonban lévő HDT Védelmi Ipari Kft. gyakorolja a tulajdonosi jogokat. Ezen kívül az interjúban beszélt arról, hogy magyar mérnökök is részt fognak venni abban a nemzetközi munkacsoportban, amely hozzájárul a magas szakmai színvonal fenntartásához a társaságnál, de arról is olvashatunk, hogy okoz-e bármilyen törést az osztrák viszonyban a létrejött szerződés, valamint a kiskunfélegyházi kézifegyvergyár is szóba került. A teljes interjút, amelyben több témát is érintenek, elolvashatják ITT.

Maróth a tisztánlátás kedvéért pontosítja a haderőfejlesztés okait, amit az ellenzék félremagyaráz:

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Magyar Nemzet, Havran Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!