Pesti Srácok

Budaházy Edda beolvasott Kunhalmiéknak: "A kommunisták mocskos leszármazottai vagytok!"

Megzavarta az ellenzéki sajtótájékoztatót Budaházy Edda, aki közölte a megszeppent társasággal: ők bizony a kommunisták leszármazottai, majd elsétált. Nem mintha remélhette volna, hogy a megszólítottak megértik, miről is van szó.

Kunhalmi Ágnes és az ellenzéki összefogás jeles képviselői tiltakoztak tegnap a Mi Hazánk Mozgalom fáklyás felvonulása miatt, amit Horthy Miklós budapesti bevonulásának 100. évfordulója alkalmából szerveztek. A sajtótájékoztatón Kunhalmi egyebek mellett azt is szóvá tette, hogy "azok, akik azt mondják az önkormányzati választások után, hogy Budapest vörös rongyokba öltözött", semmibe veszik a nép akaratát. Az összefüggésre azonban nem világított rá a szocialisták üdvöskéje, akiről azért lehet tudni, hogy nem a szavak embere, és valószínűleg az MTVA-székház ajtajáról való lepattanással égette bele magát a magyarok emlékezetébe végérvényesen, mintsem beszédei által.

Az ellenzéki statiszták Kunhalmi mögött egyébként "nácik haza", "Horthy háborús bűnös" feliratú táblát szorongattak, és őszintén meglepődtek, amikor a mikrofonhoz odalépett Budaházy Edda, a Hozz Világra Még Egy Magyart Mozgalom vezetője, Budaházy György testvére, és nemes egyszerűséggel közölte velük:

PestiSracok facebook image

A láthatóan megszeppent Horthy-ellenes tömörülés ezek után tovább folytatta önmaguk sajnáltatását, arról azonban hallgattak, hogy pontosan ők voltak azok, akik azt a jászberényi jobbikos jelöltet támogatták, aki korábban Hitler-, valamint Szálasi-idézeteket posztolt közösségi oldalán. A Hír TV-nek Gréczy Zsolt azt mondta, hogy ez azért is elfogadható, mert ők bizony bárkivel összefognak a Fidesz leváltása érdekében.

Fotó: Hír TV

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!