Pesti Srácok

Súlyos szexuális zaklatási botrány a Katona József Színházban

Súlyos szexuális zaklatási botrány a Katona József Színházban

A Katona József Színház megválik egy meg nem nevezett munkatársától súlyos erkölcsi kihágások miatt. A társulat a Facebookon közzétett posztjában számolt be róla, hogy súlyos zaklatás történt. A Katona volt az első színház, amelyik a 2017-es MeToo-botrányok idején azonnal az ügy élharcosának mutatta magát: egy chartát is kitaláltak, később még egy előadást is készítettek erről. Különböző lapok egybehangzó információi szerint egy rendező lehet a zaklató.

A színház vezetése a döntést közleményben hozta nyilvánosságra:

A Blikk értesülései szerint az elkövető, aki sajtóinformációk szerint egy híres rendező, más munkahelyein is illetlenül viselkedett nőkkel. A lap megkereste a férfi korábbi munkatársait is, akik azonban név nélkül csak annyit reagáltak, hogy szóbeszéd tárgya volt a rendező illetlen viselkedése. A Bors közölt egy olvasói levelet az ügyről, amelyben az olvasó arról ír, hogy a színház el akarta tussolni az ügyet, azonban a színésznők "bekeményítettek":

PestiSracok facebook image

Az Origo megkereste az ügyben Gy. Németh Erzsébetet, Karácsony Gergely humán és kulturális területekért felelős főpolgármester-helyettesét. Szerették volna megtudni a Városháza álláspontját, illetve azt, hogy indítanak-e vizsgálatot és tesznek-e feljelentést az ügyben. Kérdéseikre a főpolgármester helyettese nem válaszolt.

Forrás: Hír TV/Origo/Blikk/Bors; Fotó: Adrián Zoltán/Origo

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!