Pesti Srácok

Szijjártó Péter konzuli hivatalt nyitott meg Máltán

Szijjártó Péter konzuli hivatalt nyitott meg Máltán

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter konzuli hivatalt nyitott meg a máltai Vallettában, szerdán. A megnyitón a tárcavezető kiemelte: a magyar-máltai kapcsolatokban nincsenek nyitott kérdések, viták, és mindkét ország elkötelezett a kétoldalú együttműködés fokozása mellett. Úgy vélte, sikerült szoros szövetséget kiépíteni a két ország között.

Elmondta: nemcsak a kétoldalú kapcsolatok erősítése miatt döntöttek a konzuli hivatal megnyitása mellett, hanem azért is, mert így szeretnének segíteni a magyar állampolgároknak.

– mutatott rá. Hozzáfűzte: mindez konzuli feladatokkal is jár. Közölte: Magyarország és Málta támogatja egymást a nemzetközi szervezetekben, így az ENSZ-ben megpályázott pozíciók tekintetében is. Megjegyezte: megállapodást írtak alá a két ország külügyminisztériumának együttműködéséről. Szijjártó Péter beszámolt arról, hogy Magyarországon egy új kezdeményezés keretében minden középiskolai diáknak lehetősége van két hetet külföldön idegen nyelvet tanulni, és Málta az egyik lehetséges célország az angol nyelv tanulására. Hangsúlyozta: mindkét ország nagyon fontosnak tartja a keresztény kultúrát, ezért a keresztény közösségek védelmében is együttműködhetnek.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. A külügyminiszter arról is beszélt, hogy jelenleg Európa súlyos kihívásokkal néz szembe, és rendkívül fontos, milyen válaszokat adunk ezekre a kihívásokra.

– mondta. Szijjártó Péter a legkomolyabb kihívásnak nevezte a migrációt. Hozzátette: Málta nagyon fontos helyzetben van, hiszen közel helyezkedik el a migráció kiindulópontjához. A két ország egyetért abban, hogy a migráció kezelésekor a biztonsági szempontokat is figyelembe kell venni, nagy hangsúlyt kell helyezni a határvédelemre, továbbá abban is egyetértenek, hogy a legjobb az lenne, ha abban segítenének az embereknek, hogy a szülőföldjükön élhessenek minél jobb körülmények között – magyarázta. Kiemelte: a magyar-máltai kapcsolatok alapja mindig is a kölcsönös tisztelet volt, és a jövőben is erre alapozzák az együttműködésüket.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!