Pesti Srácok

A Föld keleti felén már beköszöntött az új esztendő

A Föld keleti felén már beköszöntött az új esztendő

Földrajzi fekvésüknél fogva az idén is Szamoa és Kiribati a világelsők a szilveszteri mulatozásban és az új év köszöntésében. A parányi, csendes-óceáni szigetországokba az év végére sok turista érkezik, hogy a helyiekkel együtt – akik mindössze kétszázezren, illetve száztizenhatezren vannak – elsőként köszöntsön rájuk az új esztendő.

Apiában, Szamoa fővárosában tűzijátékkal tetőzték be a vigadalmat, ugyanakkor egy másik Szamoa az utolsó a szilveszterezésben: hivatalos neve Amerikai Szamoa, ötvenötezren élnek ott, és öt vulkáni meg két korallszigetből áll félúton Hawaii és Új-Zéland között, Szamoától százhuszonöt kilométerre keletre, vagyis a nyugati időzónák legvégső területén van. A bozóttüzekkel küzdő Ausztráliában is tűzijátékokkal búcsúztatták az óesztendőt: a leglátványosabb Sydneyben volt, de épp a tűzveszély okán tizenöt perccel el kellett halasztani a kezdést az erős szél miatt. Több településen inkább egyáltalán nem kockáztattak, és elmaradt a rakétázás, petárdázás.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA-AAP/Dean Lewins

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.