Pesti Srácok

A jelentős környezetvédelmi intézkedéseket cinkosan elhallgató LMP már a 2022-es fordulatra készül

A jelentős környezetvédelmi intézkedéseket cinkosan elhallgató LMP már a 2022-es fordulatra készül

Az LMP 2020-ban szeretné megalapozni, hogy a párt és az általa képviselt zöldpolitika a 2022-es demokratikus fordulatkor már megkerülhetetlen legyen – hangzott el a két társelnök pénteki, évértékelő sajtótájékoztatóján, Budapesten. Ismert: miközben leggyengébb szerepléseit produkálja a választásokon az egyetlen, eredetileg magát zöldnek beállító párt, a zöldtémát sikeresen nyúlta le az LMP-től több olyan globalista, szélsőliberális párt is, mint a Demokratikus Koalíció vagy a Momentum Mozgalom.

Miközben az LMP cinkosan elhallgatta a közvélemény előtt a jelentős budapesti és országos környezetvédelmi intézkedéseket, a kevéssé nyilvános szakmai egyeztetéseken rendre elismerően nyilatkozik például az országfásítási programról vagy az Agrárminisztérium zöldpolitikájáról. A pénteki sajtótájékoztatóján sem okozott csalódást a kettős mércével politikai tőkét kovácsolni próbálgató LMP, hiszen Schmuck Erzsébet a fordulat évének nevezte az ideit, mert egyre többen látták be: fenntarthatatlanok a termelési és fogyasztási szokások, hiszen azok ökológiai válsághoz vezettek. Úgy fogalmazott:

Az LMP a fenntartható fejlődést tekinti célnak – hangsúlyozta –, ezért elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány szétszakította a társadalmat kevés gazdagra és egyre több szegényre. Szintén elfogadhatatlan a természetet kizsigerelő gazdasági növekedés hajszolása. Szerinte a kormány környezetpolitikája a semmibe vezet, hiszen a tőke és a nagyberuházások, valamint a saját oligarcháik "vihetnek mindent". Hangsúlyozta:

PestiSracok facebook image

Kendernay János arra mutatott rá, hogy Európa más országaiban a "zöld hullám" akár kormányzati szinten is jelen van, és az Európai Bizottság is úgynevezett zöld megállapodást szorgalmaz.

– jelentette ki, hangsúlyozva: ezért kezdeményezett pártja "zöld népszavazást". A politikus szerint a kérdéseik az Országgyűlésre tartoznak, ezért a Kúrián támadják meg a választási bizottság elutasító határozatait.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!