Pesti Srácok

Nem volt zaklatás az Újszínházban az etikai bizottság szerint

Nem volt zaklatás az Újszínházban az etikai bizottság szerint

Az Újszínház etikai bizottsága lezárta a vizsgálatát, amelynek eredménye szerint teljesen alaptalannak tartja a zaklatási vádat. Már a bejelentés sem stimmelt szerintük; a névtelen bejelentésben több időbeli és tárgybeli pontatlanság volt. Közölték továbbá, hogy a Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes által elrendelt felügyelőbizottsági vizsgálatról később közölnek részleteket.

Az Újszínházhoz 2019. december 6-án megkeresés érkezett Budapest Főváros Önkormányzata, mint fenntartó részéről, hogy tájékoztatást kér, mivel bejelentést kapott egy vagy több, 2016-ban elkövetett szexuális zaklatás ügyében, amelyet egy akkor még névtelen bejelentő tett. A színház vezetése 2019. december 9-én rendkívüli társulati ülés keretében tájékoztatta a társulatot, hogy etikai vizsgálat indul, és ahogy eddig is, ezután is van lehetőség bejelentést tenni, ha bárkit bármilyen zaklatás ér. Az etikai vizsgálat a bejelentés és a színházi nyilvántartások összevetésével, a rendelkezésre álló iratok és írásbeli nyilatkozatok áttanulmányozása nyomán, továbbá meghallgatások alapján megállapította, hogy

  • a bejelentésben, amely a Fenntartóhoz érkezett, több időbeli és tárgybéli pontatlanság van;
  • a bejelentő levelében maga sem állítja, hogy az érintett színész szexuális zaklatást követett el;
  • a bejelentő nem sértettként tette a bejelentést, hanem általa hallott információk alapján;
  • a vizsgálat során szexuális zaklatásra vonatkozó bizonyíték nem került elő, ilyen cselekményt nem tárt fel a vizsgálat;
  • hivatalos bejelentést sem akkor, sem azóta nem tett senki.

Az Etikai Bizottság a vizsgálatot lezárta, a színház a fenntartót a mai napon írásban tájékoztatta. Közölték: a fenntartó által elrendelt felügyelőbizottsági vizsgálat eredményéről tájékoztatják a közvéleményt.

PestiSracok facebook image

Forrás: Újszínház

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!