Pesti Srácok

Tállai újabb kedvezmény bevezetését jelentette be a gyermeket nevelő anyák számára

Tállai újabb kedvezmény bevezetését jelentette be a gyermeket nevelő anyák számára

Újabb elemmel bővül a családi kedvezmények köre: január elsejétől a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell személyi jövedelemadót (szja) fizetniük azoknak a nőknek, akiknek négy vagy több gyermekük van – mondta el a Magyar Nemzetnek nyilatkozva Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára.

A szerdai számban megjelent interjúban kijelentette, hogy az új rendelkezések anyagi elismerést jelentenek tízezer nagycsaládos anyának. Kifejtette, hogy a kedvezmény a vér szerinti, az örökbe fogadott, valamint a már felnőtt gyermek után is jár. Párhuzamosan igénybe vehető továbbá az élethosszig tartó szja-mentességgel; a családi kedvezményt ebben az esetben az anya a munkavállalói járulékából vagy az apával megosztva érvényesítheti. A tárca számításai szerint az anyák szja-mentességével jövőre nagyjából 40 ezer nő élhet; együttesen 20 milliárd forint körüli összeg maradhat náluk.

Tállai András beszámolt egy másik, a családok számára szintén lényeges újításról is. A magánszemélyek által fizetett járulékok jövőre társadalombiztosítási járulék néven eggyé olvadnak; ennek mértéke 18,5 százalékos lesz, és a teljes összegből le lehet vonni a családi kedvezményt. Ennek köszönhetően másfél százalékkal nő a szülőknél hagyható összeg. Az államtitkár elmondása szerint ez az újítás elsősorban az alacsonyabb keresetűeknek jelenthet érezhető segítséget. A tervbe vett költségvetési kiesés eléri az egymilliárd forintot. Tállai András emlékeztetett arra, hogy az állam 2010 óta rendre százmilliárdos nagyságrendű összeget hagy a családoknál. Az új kedvezménnyel együtt ez az összeg jövőre 380 milliárd forint lehet.

Forrás: MTI; Fotó: gazdasagtv.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!