Pesti Srácok

A dagadtak véleménye nem számít – A túlsúlyos embereket dehonesztáló plakátokat helyeztek ki a Körúton

A dagadtak véleménye nem számít – A túlsúlyos embereket dehonesztáló plakátokat helyeztek ki a Körúton

Bár alapvetően az elhízottság, illetve az elhízottak védelmezése – ami jelenleg a különböző nemi identitásokat védő, illetve feminista mozgalmak előretörésével már-már jelenséggé vált a haladó Nyugaton – kifejezetten hátrányos társadalmi üzenetet hordoz magában, mégsem engedhető, hogy környezetük által direkt támadásnak legyenek kitéve ezek az emberek. Az elmúlt napokban hazánkban is fellángolt a túlsúlyos és normál testalkatú emberek közti feszültség, hála Schobert Norbert finoman szólva szerencsétlenül megfogalmazott videója kapcsán. És hogy lássuk, milyen veszélyei vannak, ha ilyen meggondolatlanul fogalmaz valaki: olvasónk vette észre, hogy valaki a túlsúlyos embereket dehonesztáló plakátokat helyezett ki forgalmas villamosmegállókba a Körúton.

Az egész országot megosztotta Schobert Norbert egy kisvideóban, amelyben arról beszélt, hogy szerinte a házasságok egy jelentős része azért romlik meg, mert a nők nem tudnak visszafogyni leánykori súlyukra a szülés után, ez pedig megöli a szexuális vonzalmat a párkapcsolaton belül. A kijelentés óriási vihart kavart, Norbit ezután rengetegen támadták az interneten, és követelték, hogy kérjen bocsánatot azoktól az anyáktól, akiket megbántott. Ez a mai napig nem történt meg.

De nemcsak ellenséges hangok merültek fel vele szemben: ennek legextrémebb példáját pedig egy olvasónk szúrta ki, aki a Körúton, a Wesselényi utcai és a Nyugati pályaudvari villamosmegállóban lett figyelmes két plakátra, amelyeken a túlsúlyos embereket dehonesztáló üzenetek szerepelnek.

Fotó: Olvasói fotó
PestiSracok facebook image

Azt nem lehet tudni, hogy a plakátokat ki helyezte ki, mindenesetre az biztos, hogy az eset jól mutatja, mennyire könnyen válhat egy életmódtanács gyűlöletbeszéddé, ha megtalálja a megfelelő célközönséget.

Fotó: Olvasói fotó
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!