Pesti Srácok

Az MNB elvárja, hogy a bankok tegyék ingyenessé az azonnali átutalásokat

Az MNB elvárja, hogy a bankok tegyék ingyenessé az azonnali átutalásokat

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kifejezetten elvárja a bankoktól olyan lakossági számlacsomagok biztosítását, amelyek korlátlan számú átutalást tesznek lehetővé külön tranzakciós díjak megfizetése nélkül az azonnali fizetési rendszer márciusi indulását követően – olvasható a Magyar Nemzeti Bank honlapján vezető jegybanki szakemberek által jegyzett, csütörtökön megjelent írásban.

Bartha Lajos, az MNB Pénzügyi infrastruktúrákért és bankműveletekért felelős ügyvezető igazgatója és Varga Lóránt, a Pénzügyi infrastruktúra és pénzforgalom fejlesztési főosztály vezetője az elvárás fő indokaként a magyarországi bankok magas díjait jelölte meg, amelyek akadályozhatják az azonnali fizetési rendszer kedvező hatásainak érvényesülését.

– tartalmazza a közlemény.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozták a jegybanki szakemberek.

– fejtették ki a szerzők.

– hangsúlyozták. A szerzők kitértek arra is: az elektronikus fizetési forgalom bővítése segíti a tranzakciók nyolcvan-nyolcvanöt százalékában még mindig készpénzt használó pénzforgalom társadalmi költségeinek csökkentését és a rejtett gazdaság visszaszorítását. Ennek érdekében indult el az MNB vezetésével az utóbbi évek legnagyobb hazai fejlesztési projektje, az azonnali fizetés bevezetése.

– tették hozzá a szakemberek.

– fejtették ki a jegybanki szakemberek. A Magyar Bankszövetség kedden kiadott közleményében azt írta, hogy elkötelezett az azonnali fizetési rendszer sikeréért, amely új pénzforgalmi korszakot hoz a gazdaságba, de ahhoz, hogy ennek egyik alappillére, a fix díjas elektronikus számlacsomag fogyasztóbarát lehessen, elengedhetetlennek tartja az elektronikus lakossági ügyletekhez kapcsolódó illeték kivezetését.

– írták a jegybank szakértői.

Forrás: MTI; Fotó: MTVA

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.