Pesti Srácok

Egy új videó szerint két rakétát is kilőttek az ukrán utasszállítóra (Videóval)

Egy iráni felhasználó töltötte fel az internetre azt a videót, amelyen látható, hogy két rakéta is eltalálta a múlt szerdán, Iránban lezuhant ukrán utasszállító repülőgépet. A felvétel hitelességét a New York Times is megerősítette. A felvételen látszik, hogy az első, kisebb robbanást okozó rakétát húsz másodperccel később követte egy újabb, de a lángra lobbant gép néhány percig így is a levegőben maradt, és megpróbált visszatérni a repülőtérre – írja a 444.hu.

A New York Times elemzése szerint az új videó arra utal, hogy a repülőgép transzpondere már az első találatot követően leállt; így fordulhatott elő, hogy a becsapódás előtt sem közvetített jeleket. Az esetről már korábban nyilvánosságra került egy felvétel, de azon csak egy rakéta volt látható, és a beszámolók sem tértek ki arra, hányszor lőttek a gépre. Annak a felvételnek készítőjét közben őrizetbe vették – legalábbis ezt közölte az iráni média. Ugyanakkor a londoni újságíró, aki elsőként megosztotta a videót, azt állítja: a forrása biztonságban van, és nem a megfelelő embert vitték be.

Forrás: 444; Fotó: MTI/EPA/Abedin Taherkenareh

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.