Pesti Srácok

További két hét karantén vár a japán kikötőben veszteglő, három magyart is foglalkoztató holland hajó személyzetére

További két hét karantén vár a japán kikötőben veszteglő, három magyart is foglalkoztató holland hajó személyzetére

Kétszer két hét karantént rendeltek el a japán hatóságok a Diamond Princess legénységére, köztük a három, továbbra is tünetmentes magyar állampolgárral.

Szijjártó Péter a Japánban karanténba zárt hajóról azt mondta: már csak néhány nap van hátra a vesztegzár feloldásáig. Hozzátette: az utasok közül egyre többen betegednek meg, a három magyar állampolgár azonban, aki a személyzet tagjaként tartózkodik a tengerjárón, nincs közöttük. A japán hatóságok a múlt héten kéthetes karantént rendeltek el a koronavírus megjelenése miatt a Diamond Princess üdülőhajón, a vesztegzárat elvileg február 19-éig kell feloldaniuk. A japán hatóságok döntése alapján a jokohamai kikötőben veszteglő Diamond Princesst további két hétig tartják majd karantén alatt, miután az utolsó utas is partra száll a jövő hét folyamán.

– írta a miniszter ma a közösségi oldalára.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.