Pesti Srácok

Amit nem szabad Orbánnak, lehet Karácsonynak: a főpolgármester megesküdött, nem él vissza teljhatalmával

Amit nem szabad Orbánnak, lehet Karácsonynak: a főpolgármester megesküdött, nem él vissza teljhatalmával

Sok millió ember vette már tudomásul a világban, hogy a járvány legyőzése nagyobb részt azon múlik, képesek vagyunk-e együttműködni, képesek vagyunk-e a belátásra, a méltányosságra, írja Karácsony Gergely legújabb videós bejegyzése mellé, melyben arról beszél, becsszóra nem él vissza "a kényszerűen magára vállalt" teljhatalommal. A főpolgármester szerint együttműködésből, méltányosságból, belátásból azoknak kell példát mutatni, akikre a járvány elleni védekezés elsődleges felelőssége hárul, benne a magyar közélet szereplőire. Egyszer az életben, amikor tényleg nem kevesebb, mint az élet múlik rajta, legalább akkor mutassunk már példát, szólítja fel politikustársait Karácsony.

A héten nem ülésezik a Fővárosi Közgyűlés, mert a nevében én hozok döntéseket. Ezt nem én akartam így, hanem ezt írja elő számomra a törvény: Veszélyhelyzetben a (…) fővárosi (…) közgyűlésnek feladat- és hatáskörét (…) a főpolgármester (…) gyakorolja. A főpolgármester ennek kapcsán a videóban arról beszélt, "nem szeretne teljhatalmat", hanem a törvények ruházzák rá ezt a "felelősséget".

- fogadkozik a főpolgármester.

PestiSracok facebook image

Karácsony bejegyzésében arról is írt, csak olyan döntéseket ír alá, amelyek a közgyűlésen is többséget kapnának, és mindegyik esetében figyelembe veszi a Fidesz álláspontját is.

-zárta gondolatait Karácsony.

Forrás: Facebook; Fotó:Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.