Pesti Srácok

Éles repeszlövedéket akart eladni a MÉH-telepen

Éles repeszlövedéket akart eladni a MÉH-telepen

Egy második világháborús, százhuszonöt milliméteres tüzérségi lövedékkel tartott az egyik tatabányai hulladéktelepre az a férfi, aki egy rendőrnek tűnt fel, amikor az út mellett a kézikocsiját húzta. A harci eszköz robbanóanyagot tartalmazott, ezért a gyűjtögető ellen robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés miatt indult eljárás. A harminkilenc éves B. Róbert kihallgatásán azt állította, hogy nem volt sorkatona, így nem ismerte fel a repeszrombolót – írta a Police.hu.

A Tatabányai Rendőrkapitányság nyomozója, Kiss Tibor rendőr törzsőrmester kedden kora délután Tatabányán, a Népház úton közlekedett szolgálati gépjárművel, amikor egy férfira lett figyelmes, aki egy kézikocsin vas hulladékokat és jól láthatóan egy nagy méretű robbanótestet is vitt. A rendőr megállította a férfit és értesítette kollégáit, majd a Tevékenység-irányítási Központon keresztül jelentették a történteket a Készenléti Rendőrség Tűzszerész Szolgálatának.

A járőrök a harminckilenc éves B. Róbertet a Tatabányai Rendőrkapitányságra előállították. A tűzszerészek megállapították, hogy a robbanó test egy százhuszonöt milliméteres tüzérségi lövedék, ami tartalmaz robbanószert, így azt elszállították. A tatabányai férfit a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták, ellene robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntett miatt indult büntetőeljárás. A férfi elmondta, hogy nem volt katona, nem ismerte fel a tárgyat.

Forrás, fotó: Police.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!