Pesti Srácok

Két koronavírussal fertőzött beteg van Magyarországon (videó)

Két iráni állampolgárról derült ki, hogy koronavírussal fertőzöttek. Mindketten itt tanuló diákok, akiknek a vírustesztje pozitív lett – minderről rendkívüli sajtótájékoztatón számolt be szerda délután Lakatos Tibor, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetője, és Szlávik János, a Szent László Kórház osztályvezető főorvosa.

Szlávik János elmondta: a két fiatal férfi önként jelentkezett a vizsgálatra, jelenleg izolációban tartják őket Budapesten. A tájékoztatás szerint állapotuk stabil, jól vannak, arról pedig, hogy hol és miként fertőződtek meg, egyelőre nincs bővebb információ. Ami biztos: az iskolakezdés előtt Iránban jártak a családjuknál.

Az operatív törzs tanácskozása után, a sajtótájékoztató előtt Orbán Viktor a Facebookon jelentette be, hogy megvan az első fertőzött, sőt, mindjárt kettő olyan betegünk is van, akit koronavírus-fertőzés miatt kellett egészségügyi intézménybe szállítani. Mint mondta, az első két fertőzött külföldi, iráni diákok; egyelőre tünetmentesek, de a Szent László Kórházba szállították őket. Hozzátette: mától kezdődően a védekezés szakaszába léptünk. Minden nap délben ülésezik az operatív törzs és utána tájékoztatják a sajtót – mondta a kormányfő. Hozzátette: az operatív törzs megállapította, hogy a védekezéshez minden szükséges személyi, tárgyi és jogi feltétel, a megfelelő létszámú orvos és ápoló, eszközök és jogszabályok rendelkezésre állnak.

A Semmelweis Egyetem egyik külföldi gyógyszerész hallgatójánál igazolták a tesztek a koronavírus-fertőzést az intézmény honlapján olvasható közlemény szerint- szúrta ki a hvg.hu. Az intézmény rektora intézkedett arról, hogy a 16 fős, negyedéves, angol nyelvű gyógyszerész évfolyam esetében a szükséges időtartamig az egyetem a hallgatóknak, otthonukban interneten elérhető módon biztosítja a megfelelő oktatási anyagokat. Ezen idő alatt az érintett diákok nem vehetnek részt előadáson és gyakorlaton.
A rektor a most szombatra tervezett nemzetközi hallgatói fesztivált is későbbi időpontra halasztotta.
A SOTE Hallgatói Önkormányzata is megnyilvánult az ügyben a legnagyobb közösségi oldalon írt bejegyzésükben azt állítják, az érintett hallgató nem tartotta be az egyetem által kért kéthetes otthontartózkodást, pedig fertőzött országból érkezett. A diák egy hétig járt gyakorlatokra, egy 16 fős angol évfolyamra.

PestiSracok facebook image

A Magyarországon az új koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált két iráni diáknál is haladéktalanul megindult a járványügyi vizsgálat és a kontaktuskutatás – írta közleményében Müller Cecília, az országos tisztifőorvos. A gyűjtött adatok alapján a Nemzeti Népegészségügyi Központ szakmai irányításával a járványügyi hatóság népegészségügyi szakemberei "feltérképezik a szoros kontaktusban lévő" embereket a kontaktuskutatást mind a hallgatók lakókörnyezetében, mind az általuk látogatott felsőoktatási intézményekben elvégzik- olvasható a közleményben. Ezzel párhuzamosan zajlik a Csehországban diagnosztizált amerikai diáklányok megbetegedésével kapcsolatos járványügyi vizsgálat is.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.