Pesti Srácok

Kiszökött a karanténból egy nyugdíjas olasz házaspár, mert sürgős „nyaralnivalójuk” támadt

Kiszökött a karanténból egy nyugdíjas olasz házaspár, mert sürgős „nyaralnivalójuk” támadt

Codogno a koronavírus olaszországi terjedésének epicentruma. Erről a helyszínről láthatták a magyar tévénézők is az elmúlt hét hétben a karantént védő katonák képeit. Egy nyugdíjas házaspár mégis meglépett, és elutaztak trentinói nyaralójukba. A történet vége nem meglepő, írja a Mandiner. Egy példa az emberi ostobaság végletességére.

Elképesztő történetről számolt be a római La Repubblica napilap. Információik szerint ugyanis egy codognoi nyugdíjas házaspár gondolt egyet, fogta magát, és önkényesen elhagyta a térség köré vont karantént. Arról nincs hír, hogyan jutottak ki, az azonban biztos, hogy a szomszédos régióba, a festői Trentino vidékére utaztak, ahol a nyaralójukban pihentek.

Hamarosan azonban mindketten köhögni kezdtek és meg is voltak fázva, így hát bementek a trentói kórházba. Nem meglepő a történet vége: koronavírus- pozitívnak bizonyultak a tesztjeik. Az Egészségvédelmi Csendőrség természetesen már tud az esetről, várhatóan az idős szökevények komoly szankciókkal számolhatnak felelőtlenségükért. A hatóságok már elkezdték intézni, hogy minél hamarabb hazaszállítsák a házaspárt. Azt a Trentino nevű helyi lap tudósításából lehet tudni, hogy velük együtt 11-ről 18-ra ugrott a helyi fertőzöttek száma.

Forrás: Mandiner; Fotó:MTI/EPA/ANSA/Matteo Corner

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!