Pesti Srácok

Az LMP szerint a kormány a járvány leple alatt aljas támadást indított az önkormányzatok ellen

Az LMP szerint a kormány a járvány leple alatt aljas támadást indított az önkormányzatok ellen

Az LMP parlamenti frakcióvezetője szerint, a kormány a koronavírus-járvány közepette "aljas támadás sorozatot indított az önkormányzatok ellen". Keresztes László Lóránt hétfőn online sajtótájékoztatón azt mondta, akár az egyik legfontosabb közszolgáltatást végző szektort, a víziközmű-társaságokat is elvehetik a helyhatóságoktól. A politikus szerint, a kormány azért veszi el a forrásokat a települési önkormányzatoktól, mert ezzel is intézmények államosítását készíti elő.

Keresztes László Lóránt kijelentette: a kabinet megszorításokat vezet be a helyhatóságokkal szemben, bevételeiket és vagyonelemeiket is elveszi. Eközben pedig még az alapvető védőfelszerelések beszerzésében sem segítette "a védekezés elsőszámú bástyáit" - fogalmazott.
Az ellenzéki vezetésű Gödtől a kabinet elvette a bevételek jelentős részét, a szintén ellenzéki vezetésű Pécsnek pedig nem biztosítja az állam a korábban megígért támogatást a kulturális intézmények fenntartásához - mondta a politikus, aki szerint a kabinet szándéka hosszútávon ezen intézmények államosítása.
A frakcióvezető alapvető fontosságúnak nevezte, hogy az egyik legfontosabb alapszolgáltatást végző víziközmű-társaságok, amelyek bevételeik jelentős részét elvesztették, haladékot kapjanak a kormánytól a közműadó fizetése alól.
Keresztes László Lóránt szerint, ha a kabinet nem tesz eleget a Magyar Víziközmű Szövetség kérésének, az azt a szándékát vetíti előre, hogy ezeket a társaságokat is el akarja venni az önkormányzatoktól.

Forrás:MTI, Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!