Pesti Srácok

Dolgozói helyett magára költ a váci baloldali vezetés a veszélyhelyzetben

Dolgozói helyett magára költ a váci baloldali vezetés a veszélyhelyzetben

Saját hivatalát felújítja, az önkormányzati intézmények ­dolgozóit fizetés nélküli állásidőre küldte Matkovich Ilona, Vác fél éve megválasztott, balliberális polgármestere. A városvezetés éppen a koronavírus-járvány idején fogott bele a városháza irodáinak nagyívű felújításába, miközben számos önkormányzati intézménynél a dolgozóknak lenullázták a fizetését. Az ügy azért is érdekes, mert a vezetés korábban arról panaszkodott, hogy a közös koronavírus-védekezési alapba befizetendő gépjárműadó, a költségvetés alig másfél százalékát kitevő összeg elviselhetetlen terhet jelent – írja a Magyar Nemzet.

A balliberális városvezetés eddig sem a takarékoskodásról volt híres: hatalomra kerülésük óta megemelték saját juttatásaikat, növelték az alpolgármesterek számát, és megemelték a vállalkozások adóit is. Tették mindezt úgy, hogy közben számos terület támogatását csökkentették (például a szociális ellátásét, színházét, kulturális egyesületekét, kiállításokét), arra hivatkozva, hogy szorosabbra kell húzni a nadrágszíjat.

A sokak felháborodását kiváltó felújítással párhuzamosan Matkovich Ilona javaslatot tett: április 20-ától egyes önkormányzati intézmények dolgozói­nak bérét nulla forintra kellene csökkenteni. A polgármester levele szerint állásidőt kell elrendelni, és a teljes fizetést meg kell vonni majdnem minden közalkalmazottól és munkavállalótól, aki olyan intézménynél dolgozik, amelynek működése a járvány alatt szünetel. A helyzetet még különösebbé teszi, hogy a polgármester asszony leveléről az érintettek még csak nem is mondhatják el véleményüket, ugyanis Matkovich Ilona a megválasztása utáni első utasítása értelmében az önkormányzati cégek minden dolgozója, megbízottja és alvállalkozója csak a polgármester előzetes írásbeli engedélyével nyilatkozhat a sajtóban vagy szólalhat fel nyilvános eseményen, de engedély kell egy közösségi poszthoz is, ha az az önkormányzatot érintheti.

– jelentette ki a Magyar Nemzetnek Mokánszky Zoltán, a helyi KDNP képviselője. Hozzátette: a polgármester a saját hivatalát felújítja, az önkormányzat intézményeinek a dolgozóit állásidőre kényszeríti, közel kétszáz ember nem kap jövő hónapban fizetést. Bár a jogszabály szerint alapbér, távolléti díj vagy legalább a minimálbérnek megfelelő összeg kifizetésére lenne lehetőség, Matkovich egy forintot sem kíván fizetni az érintett dolgozóknak.

– vázolta a váci körülményeket az önkormányzati képviselő.

– utalt Mokánszky a városházán zajló felújítási munkálatokra és a megemelt tiszteletdíjakra.

– mondta a képviselő, aki hozzáfűzte: a Fidesz-KDNP képviselőcsoportja az áprilisi illetményét a váci kórház számára ajánlotta fel, a májusit a munkavallók megsegítésére fogják adni.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Soós Lajos

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.