Pesti Srácok

Két embert gyilkolhatott meg egy tizennyolc éves fiú Diósdon

Két embert gyilkolhatott meg egy tizennyolc éves fiú Diósdon

Egy 18 éves fiú gyilkolhatott a Pest megyei Diósdon. A gyanú szerint a kamasz egy baltával verte agyon a két áldozatot csütörtökön éjszaka, majd értesítette a rendőrséget. A sértett egy 65, illetve egy 49 éves férfi. Az indítékról egyelőre mindenki csak találgat. A fiú nem tett vallomást.

A rendőrség pénteken reggel közölte, hogy kettős emberölés történt Diósdon. A police.hu-n olvasható közlemény szerint az elkövető, a 18 éves Z. József ismerőseivel végzett.A fiatalt a helyszínen megbilincselték és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányságra vitték, ahol kihallgatták, de nem tett vallomást. A rendőrség több emberen elkövetett emberölés megalapozott gyanújával indított büntetőeljárást, a gyanúsítottat őrizetbe vették és kezdeményezik a letartóztatását.

Megkerestük Diósd polgármesterét, aki azt mondta, sem az áldozatokat, sem a gyanúsítottat nem ismeri. Spéth Géza úgy tudja, hogy az emberölés egy lepusztult házban, illetve annak udvarán történt. Az épületben három lakás is van; a szélsőt, ahol az áldozatok laktak, 2-3 éve adta el az előző tulajdonos.

A Hír TV stábjának a környéken lakók azt mondták, nem ismerték az elkövetőt, akiről egyelőre csak annyit lehet tudni, hogy helybéli. A településnek ez a része kifejezetten csendes, nyugodt; az itt lakók nem emlékeznek arra, hogy itt korábban valaha erőszakos bűncselekmény történt volna.

PestiSracok facebook image

Fotó: police.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.