Pesti Srácok

Meghosszabbították az eltűnt mosonmagyaróvári villanyszerelő megölésével gyanúsított férfi bűnügyi felügyeletét

Meghosszabbították az eltűnt mosonmagyaróvári villanyszerelő megölésével gyanúsított férfi bűnügyi felügyeletét

A Győri Járásbíróság nyomozási bírája a mosonmagyaróvári villanyszerelő eltűnése kapcsán előre kitervelten, nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntettével meggyanúsított férfivel szemben elrendelt bűnügyi felügyeletet az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, de legfeljebb négy hónapra meghosszabbította.

A bíróság a határozatának indokolásában rámutatott arra, hogy az eddig eltelt idő alatt nem következett be olyan körülmény, amely a gyanúsítás tárgyát képező cselekmények kapcsán a gyanúsítottal szembeni megalapozott gyanút semmissé tenné; az továbbra is fennáll, a rendelkezésre álló személyi és tárgyi bizonyítási eszközök pedig alátámasztják. A bíróság a határozatában kiemelte, hogy a gyanúsítás nem változott; továbbra is kirívóan jelentős tárgyi súlyú, élet elleni bűncselekmény tekintetében nyomoz a rendőrség, amely nyomozati szak a befejezéshez közelít. A járásbíróság álláspontja szerint a kényszerintézkedés meghosszabbítása indokolt abból a célból is, hogy a szökés és elrejtőzés veszélye kizárható legyen, ugyanis enyhébb kényszerintézkedés, illetve szabadlábon történő védekezés esetén a terhelt részéről a fenti veszély továbbra sem zárható ki. A bűnügyi felügyelet fenntartását indokolja továbbá az is, hogy a gyanúsított a bizonyítás meghiúsítása érdekében a büntetőeljárásban részt vevő személyt jogellenesen befolyásolt a nyomozás során.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!