Pesti Srácok

Szexizmus megjegyezni az ellenzék szerint, hogy elszomorító látvány Szabó Tímea gyűlölettől eltorzult arca

Szexizmus megjegyezni az ellenzék szerint, hogy elszomorító látvány Szabó Tímea gyűlölettől eltorzult arca

Szexista megszólalással vádolják ellenzéki képviselők a házelnököt, aki a napokban Bayer Zsolt műsorában finoman utalt arra, hogy szánalmasan viselkedik a parlamentben több ellenzéki politikus, pláne a hölgyek. Mindez úgy került terítékre a Bayer Show-ban, hogy a műsorvezető arról faggatta beszélgetőpartnerét, Kövér Lászlót, hogy az elnöki pulpituson ülve hogyan lehet ép lélekkel végigszenvedni Szabó Tímea felszólalásait.

Kövér László Bayer Zsolt műsorában a napokban kifejtette, hogy szánalommal tekint azokra a képviselőkre, akik nem tudnak az Országgyűléshez méltó módon viselkedni. Utalt Szabó Tímea méltatlan stílusára is, majd megjegyezte:

Kövér László hangsúlyozta, hogy szerinte Szabó Tímeának „családanyához méltatlan” a viselkedése. A házelnök hozzátette, hogy a Fidesz szellemesen és elegánsan reagált legutóbb, amikor tapsolt a Párbeszéd frakcióvezetőjének felszólalása alatt.

PestiSracok facebook image

Az ellenzék ahelyett, hogy az Országgyűléshez méltó módon politizálna, rendszeresen kocsmai stílust képvisel a parlamentben, különösen Szabó Tímea, és lám, ha valaki ezt szóvá meri tenni, máris nekiugrik az ellenzéki sajtó és a szexisták táborába sorolják. Az ellenzék több férfi tagja követeli Kövér Lászlótól, hogy kérjen bocsánatot az állítólagos szexista mondataiért. A követelést Varju László (DK), Sermer Ádám (Liberálisok), Hajnal Miklós (Momentum), Szilágyi György (Jobbik), Csárdi Antal (LMP), Harangozó Tamás (MSZP), Tordai Bence (Párbeszéd), Hadházy Ákos és Szabó Szabolcs független képviselők írták alá.

Forrás: index.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!