Pesti Srácok

A kormány több mint két és félszeresére növelte a családoknak nyújtott támogatásokat (videó!)

A kormány több mint két és félszeresére növelte a családoknak nyújtott támogatásokat – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szombaton a kormány Facebook-oldalán közzétett videóban.

A kormány több mint két és félszeresére növelte a családoknak nyújtott támogatásokat - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szombaton a kormány Facebook-oldalán közzétett videóban.

Novák Katalin kiemelte, hogy családbarát adórendszert és otthonteremtési programot vezettek be, tavaly elindult a babaváró támogatás, bölcsődéket építenek, valamint a lehető legtöbb eszközzel segítenek, hogy az emberek megtalálhassák a munka és a család közötti egyensúlyt. Azt hangoztatta, hogy a kormánynak az a fontos, hogy minden fiatalnak annyi gyermeke lehessen, amennyit szeretne és akkor lehessen családja, amikor azt szeretné, ehhez pedig minden támogatást igyekeznek megadni.

Novák Katalin hozzátette, a babakötvény például jó lehetőség, hiszen, aki igénybe veszi, már most a gyermeke jövőjére gondol.

PestiSracok facebook image

- mondta az államtitkár.

Király Nóra, a Fiatal Családosok Klubjának (Ficsak) alapítója a videóban úgy vélte, hogy a Babakötvény hatalmas segítség a családok számára, amely egyszerűen és gyorsan igényelhető akár online, akár az államkincstár irodáiban. Király úgy fogalmazott, hogy a Ficsak üdvözli a Babakötvény lehetőségét, amelyhez a kormány egyszeri, 42 500 forintos támogatást nyújt. Arra hívta fel a figyelmet, hogy az egyéni hozzájárulásokkal együtt a gyermek 18 éves korára jelentős összeg gyűlhet össze, amellyel elkezdheti a saját életét.

Forrás: MTI; kiemelt kép: MTI/Czeglédi Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!