Pesti Srácok

Cáfolja a Korányi a kamuhíreket, hogy bárkinek szemétkukában kellene fürödnie az intézményben

Cáfolja a Korányi a kamuhíreket, hogy bárkinek szemétkukában kellene fürödnie az intézményben

Nem igaz az az állítás, hogy szemétkukában, hideg vízben kellene bárkinek is fürödnie a Korányi Kórházban - cáfolják a kamuhíreket hétfői közleményükben. Mint kiemelik, Az OKPI a járványügyi vészhelyzet első vonalában, közvetlenül a Dél-Pesti Centrumkórház után vette fel a harcot a járvánnyal és fogadta részlegein a koronavírus fertőzött, illetve a fertőzésre gyanús betegeket.

A közleményben kifejtik, a kórházban amelyik szoba nem rendelkezik külön fürdőszobával ott is biztosított a folyóvíz, és a mosakodás lehetősége. A betegek védelme érdekében a mosakodáshoz személyre szabottan fertőtleníthető mosdótálat is kapnak a folyóvizes fali mosdó mellé. Mint megjegyzik, a tisztálkodásban, ha a beteg állapota ezt megkívánja, akkor természetesen a beosztott nővérek megfelelő védőfelszerelésben segítenek. Minden szoba külön mobil WC-vel lett ellátva, megfelelő tisztítószerekkel, s a szobákat naponta takarítják.

Kiemelik továbbá, az intézménybe kerülnek a járványválság kezdete óta a gépi lélegeztetésre szoruló, illetve a közép-súlyos, súlyos állapotú, kórházi kezelésre szoruló igazoltan COVID-19 pozitív esetek. Az OKPI elkülönített pavilonjaiban a járványügyi rendelkezésekben meghatározott ágyszámot biztosítja izolált körülmények között erre. A kórházban jelenleg is 52 koronavírusost ápolnak és 7-en vannak lélegeztőgépen.

Forrás/fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!