Pesti Srácok

Gudrun Kugler: a válságban sem szabad engedni a hisztériának

Gudrun Kugler: a válságban sem szabad engedni a hisztériának

Nekünk, európaiaknak, a válságban sem szabad az "ideológiák és hisztériák kezére játszanunk" - írta Gudrun Kugler osztrák néppárti (ÖVP) parlamenti képviselő hétfőn Facebook-bejegyzésében, amely egy Hisztéria krónikája címmel a magyar parlament által megszavazott, a koronavírus elleni védekezésről szóló törvény európai fogadtatását taglalja.

- írta az osztrák politikus.

PestiSracok facebook image

- idézte fel az eseményeket Kugler. Hozzátette: Vera Jourová, az Európai Bizottság értékekért, illetve átláthatóságért felelős alelnöke először a cseh közszolgálati televíziónak adott interjújában, később pedig az Euronews hírtelevízióban is kijelentette, hogy a magyar a törvényben semmi sem ütközik uniós jogba.

Kugler szerint a Magyarországot bírálók megdöbbentek, és vehemensen támadni kezdték az uniós biztost.

- idézte a bírálatokat az osztrák néppárti képviselő.

Gudrun Kugler ezzel összefüggésben emlékeztetett Novák Katalinnak a Die Welt című német lapban megjelent interjújára, amelyben az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szégyenteljesnek és szomorúnak nevezte, hogy ilyen döntés születhet. "Az ilyen, a valóságnak ellentmondó döntések meggyengítik az Európai Néppártot, ahelyett, hogy erősítenék. ... Ezekben a nehéz időkben miért nem dolgozunk inkább azért, hogy kialakuljon egy közös elképzelés Európában arról, hogy miként tudunk a jövőben másként élni és politizálni?" - idézett Kugler Novák Katalin interjújából.

Mint írta, az osztrák illetékesek jó kapcsolatot tartanak fenn a magyar politikusokkal. Ha problémák vannak, akkor megfogják azokat vitatni. Ugyanakkor a nemrég megfigyelt sajtó- és politikai felhajtás "el kell, hogy gondolkoztasson minket, ugyanis a jelen válságban még kevésbé szabad nekünk, európaiaknak az ideológiák és a hisztériák kezére játszanunk" - fogalmazott Kugler.

MTI; Fotó: Der Standart

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!