Pesti Srácok

Hollik: Nácizás helyett cselekedjen Karácsony

Hollik: Nácizás helyett cselekedjen Karácsony

Együttérzés kinyilvánítása helyett nácizott Karácsony Gergely főpolgármester annak a megemlékezésnek kapcsán, amit a Deák-téri kettős gyilkosság kapcsán szervezett a Mi Hazánk – hívta fel a figyelmet a Hír Tv-nek Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója. Hangsúlyozta: Karácsonynak mindent meg kellene tennie annak érdekében, hogy hasonló bestiális bűncselekmény többet ne fordulhasson elő Budapesten.

Elképesztő érzéketlenségről tesz tanúbizonyságot Karácsony Gergely főpolgármester a Deák téri kettős gyilkosság kapcsán Hollik István szerint.

– jelentette ki a Fidesz kommunikációs igazgatója a Hír Tv híradójának szombaton.

Mint korábban a PestiSrácok.hu is beszámolt róla, a Mi Hazánk Mozgalom csütörtökre hirdetett kegyeleti megemlékezést a tragédia kapcsán az Országos Roma Önkormányzat VII. kerületi, Dohány utcai székháza elé. A rendőrség azonban nem engedélyezte a megmozdulást, mivel szerintük a rendezvény gyűlésnek számít. A Mi Hazánk ennek ellenére mégis úgy döntött, hogy megtartják a rendezvényt a Deák téren, és közös megemlékezést tartanak a kettős gyilkosság áldozatairól. A hatóság összesen 34 ember ellen indított szabálysértési eljárást. Karácsony Gergely az áldozatokra emlékezőkkel kapcsolatban a náci kifejezést használta.

– írta csütörtök este a Facebook-oldalán a főpolgármester.

Mint ismeretes, május 22-én hajnalban a Deák tér közelében két társaság szólalkozott össze, és ez odáig fajult, hogy egy 18 éves, javítóintézetet is megjárt férfi egy kiskorút és egy 21 éves fiatalt halálra késelt a másik társaságból. A gyilkost és több tettestársát hamarosan elfogta a rendőrség, majd le is tartóztatták őket, mert beismerő vallomást tettek.

Forrás: HírTV/Magyar Nemzet; Fotó:Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!