Pesti Srácok

Homonnay megint az augusztus 20-i nemzeti ünnep ellen kampányol

Homonnay megint az augusztus 20-i nemzeti ünnep ellen kampányol

Petíció indult a szabadaHang oldalon, amit két nap alatt már több, mint 23 ezeren írtak alá. A kezdeményezés egyik ötletgazdája a DK-közeli Homonnay Gergely, aki rendszeresen magyar és jobboldal-ellenes megnyilvánulásokkal jelentkezik. Legutóbb például a fideszesek koronavírussal való megfertőzéséről beszélt, de az augusztus 20-i megemlékezés különösen zavarhatja Gyurcsány kedvenc bloggerét: tavaly az államalapítás ünnepéről azzal emlékezett meg, hogy a Szent Jobb körmenet kapcsán gyalázkodott.

Homonnay a petícióval egyidejűleg közzétett írásában úgy vélekedik, a pandémia utáni újrakezdést jobban szimbolizálná, ha lemondanánk erről a grandiózus pénzégetésről, és valami újat találnánk ki, amivel valóban méltóképp tudnánk ünnepelni a magyar állam születésnapját. A méltó ünneplés ugyanakkor kérdéses, hogy mit jelent számára: a tavalyi augusztus 20-a alkalmából például a Szent Jobb körmenet hagyományának gyalázásával emlékezett a jeles napról.

A Magyar Turisztikai Ügynökség egyébként Európa legnagyobb fény- és tűzijátékát szeretné megszervezni augusztus 20-ára. Idén az is új lesz, hogy már egy nappal Magyarország születésnapja előtt és egy nappal utána is rendezvények tucatjain lehet majd részt venni.

Az MSZP is törölné a tűzijátékot

PestiSracok facebook image

Az MSZP közleményt adott ki, ők is a tűzijáték eltörlése mellett állást foglalva. A szocialisták szerint a kormánynak a koronavírus-járvány következményeinek enyhítésére és szociális támogatásokra kellene fordítania a nagyszabású augusztus 20-i tűzijáték és a turizmus újraindításának szempontjából fontos rendezvénysorozat költségét.

Forrás: Index; Fotó:Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!