Pesti Srácok

Karácsony kizárná a kormányhivatalt a Pesti úti idősotthont érintő vizsgálatokból

Karácsony kizárná a kormányhivatalt a Pesti úti idősotthont érintő vizsgálatokból

Facebook-bejegyzésében közölte Karácsony Gergely, hogy a Pesti úti idősotthont érintő vizsgálatokból kizáratná Budapest Főváros Kormányhivatalát. A főpolgármester döntését azzal indokolta, hogy véleménye szerint a kormányhivatal részrehajló és lejárató kampányt folytat ellene, mivel a vizsgálat során rámutatott a városvezetés felelőtlenségére abban, hogy az intézmény a fenntartó – tehát a városvezetés – felelőtlensége miatt járványügyi gócponttá vált.

Karácsony Gergely nem meglepő módon megpróbál elmenekülni a felelősségvállalás elől a főváros által fenntartott Pesti úti idősotthont érintő vizsgálatok kapcsán. Ennek érdekében a Facebookon intézett támadást az ország egyetlen gócpontjaként számontartott idősotthon miatt vizsgálatot kezdeményező kormányhivatal ellen. Karácsony még a vizsgálódó hatóságokra is megpróbálta áthárítani a felelősséget, bejegyzésében azt írva: az egyik orvos már jegyzőkönyvbe is mondta, hogy az ellátást veszélyeztetik az egymással is konkuráló vizsgálók. Akik Karácsony szerint semmilyen kihágást sem tártak fel. Ezzel szemben a valóság, hogy a mai adatok szerint 40-re nőtt a koronavírus miatt meghalt betegek száma, illetve 296 lakó és 26 dolgozó fertőzött, vagyis minden hetedik fertőzött és minden hetedik halálos áldozat a Karácsonyék fenntartásában lévő idősotthonokból került ki.

Forrás: Facebook; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!