Pesti Srácok

Karácsony megpróbált ütős választ adni Kovács Zoltánnak - ezt még gyakorolnia kell

Karácsony megpróbált ütős választ adni Kovács Zoltánnak - ezt még gyakorolnia kell

Karácsony Gergely kora este a Facebook-oldalán próbált visszavágni Kovács Zoltánnak, aki ma arra szólította fel a főpolgármestert, hogy koncentráljon a budapesti idősotthonok fenntartására. Az államtitkár kritikus megjegyzésére Karácsony vélhetően egy igazán frappáns válasszal próbált reagálni, ami végül kínos magyarázkodásba fulladt.

Karácsony Gergely szerint Kovács Zoltán, a nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár hétfőn "lényegében elismerte, hogy a kormány politikai alapon, és nem szakmai érvek alapján hoz döntést Budapest újranyitásáról". Ezt a zseniálisnak tűnő logikai következtetést abból vonta le, hogy Kovács ma felszólította: koncentráljon az idősotthonok fenntartására, hiszen a legtöbb koronavírusos beteg ezekben az intézményekben fertőződött meg. A főpolgármester egyedi értelmezésében ez viszont azt jelenti, hogy a kormány "járványügyi katonai akciót vív", méghozzá vele. Karácsony közlése szerint a kormány "példátlan felelőtlenséggel jár el" a vészhelyzetben és kétmillió ember életét veszélyezteti, majd azt is különösnek nevezte, hogy a kormányintézkedéseinek enyhítése az idősotthonok állapotától is függ. A főpolgármesteri érvelés szerint ugyanis "vidéken nő a fertőzések száma, több helyen felütötte a járvány a fejét a vidéki idősotthonokban, sajnos több kormányzati fenntartású otthonban is volt áldozata a vírusnak". Karácsony Gergely azonban azt elfelejtette megemlíteni, hogy a járvány budapesti áldozatainak száma 74, közülük 65-en fővárosi önkormányzatok idősotthonaiban éltek. A Pesti úti idősek otthonában 42-en haltak meg a koronavírusban.

A főpolgármester hétfő esti eszmefuttatását a kormány felelőtlen magatartásáról változtatás nélkül közöljük, íme:

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!