Pesti Srácok

Karácsonyéknak még egy adatkérést sem sikerült eljuttatni az Operatív Törzsnek

Karácsonyéknak még egy adatkérést sem sikerült eljuttatni az Operatív Törzsnek

Az Operatív Törzs online sajtótájékoztatóján Kiss Róbert rendőr alezredes a 444.hu kérdésére válaszolva elmondta, hogy a Karácsony által a közösségi oldalán teátrálisan bejelentett, a fővárosi járványügyi adatokra vonatkozó adatkérést a Fővárosi Önkormányzatnak nem sikerült eljuttatnia az Operatív Törzsnek. Közben viszont Karácsony már számonkéri az elmaradó választ ahelyett, hogy a tájékozódna a saját portáján.

- válaszolta az újságírói kérdésre Kiss Róbert. A főpolgármester péntek délután tudatta közönségével facebook oldalán, hogy a fővárosi járványügyi adatok kiadását, illetve nyilvánosságra hozását kérte a kormánytól. A facebook-huszár Karácsonynak és több, mint negyven tanácsadójának így kijelenthetjük, hogy nem csupán a Pesti Úti Idősotthon mintegy 40 lakójának életét sem sikerült megmenteni, de még egy adatkéréssel sem tudnak zöld ágra vergődni.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.