Pesti Srácok

Mégsem tarthatnak szabadtéri szentmiséket a nemzeti kegyhelyen

Mégsem tarthatnak szabadtéri szentmiséket a nemzeti kegyhelyen

Május 5-től újra nyilvánossá válnak a szentmisék a szentkúti bazilikában, azonban a váci püspök úr korábbi rendelkezését módosítva május 10-től mégsem lehetséges szabadtéri miséket rendezni a nemzeti kegyhelyen. A váci püspök úr korábbi rendelkezését módosította és ennek értelmében a szabadtéri szentmisék megtartását egyelőre sehol sem engedélyezi.

A rendelkezés a továbbiakban rögzíti, hogy a „váci egyházmegye Pest megyén kívüli területein (pl. Szentkúton) a templomban tarthatók szentmisék hétköznap és vasárnap, a következő feltételekkel: padonként egy ember üljön, ne közvetlen egymás mögött üljenek, használjanak szájmaszkot, csak 65 év alattiak vehetnek részt rajta. A helyben, élőben közvetített szentmisébe való bekapcsolódás után kizárólag a 65 év alatti hívek áldozhatnak.

Mátraverebély-Szentkúton a vasárnapi misék időpontja szokás szerint: 9.00 és 11.00 óra, a szentséges litániák pedig 10.30 órától lesznek a templomban. A hétköznapi misék és a zsolozsmák már május 5-én, keddtől nyilvánosak a templomban. A liturgikus rend a kegyhely honlapján megtalálható.

Ugyancsak a püspöki rendelkezés előírása szerint: „a szentmiséken a békeköszöntésnél a kézfogás továbbra sem lehetséges. Csak kézbe áldozás legyen (egy szín alatt). Áldoztatás előtt és után fertőtlenítse a kezét az áldoztató. Perselyezés csak a mise végén lehetséges”. Gyóntatás a szabadtéren lesz.

PestiSracok facebook image

Forrás: szentkut.hu; Fotó: MTI/Komka Péter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!