Pesti Srácok

Pesti úti idősotthonban dolgozó nővér: Egy kollégánk fertőzhette meg az idős embereket

Pesti úti idősotthonban dolgozó nővér: Egy kollégánk fertőzhette meg az idős embereket

A Pesti úti Idősek Otthonának egyik dolgozójától kapták el a koronavírust a bent lakó idősek az ott dolgozó gondozók szerint. Fejfájásra, lázra és rossz közérzetre panaszkodott az egyik mentálhigiénés kolléga, aki szinte megállás nélkül szárazon köhögött, de mégis be kellett járnia dolgozni – írja a Ripost.

A Ripost beszámolója szerint Karácsony Gergely hetek óta másokra mutogat a Pesti úti Idősek Otthona ügyében, és ha 72 nap után végre ellátogatna az otthonba és beszélgetne a nővérekkel, neki is elmondanák, amit a Ripost munkatársainak. Az egyik kollégájuk még a járvány kezdete előtt hosszú időn át lázasan járt be, mert nem volt elég ember. Így biztosak abban, hogy ez kolléga volt az első beteg az otthonban – írja a Ripost. Az illető, aki egy mentálhigiénés szakember, lázas volt, nagyon erősen köhögött, mégis be kellett járnia dolgozni; nem volt más, aki ellássa a munkáját. Nagyon sok idős emberrel találkozott; a Pesti úti idősotthon dolgozói biztosak abban, hogy ő hurcolta körbe a fertőzést. Bár a járvány akkor, március elején már az országban volt, nem gondoltak arra, hogy koronavírussal fertőzött – olvasható a beszámolóban.

– mondta el a Ripostnak az egyik, továbbra is az otthonban dolgozó nővér.

PestiSracok facebook image

– olvasható a Ripost cikkében. Mint írják, egy másik nővér, aki azóta már felmondott, arról beszélt a Ripostnak, hogy ha megfelelő higiénés körülmények lettek volna és megkapták volna a járvány kezeléséhez a szükséges segítséget, akkor nem végzett volna ekkora pusztítást a vírus, és kevésbé adta volna tovább a kolléga a fertőzést.

– írja a lap.

– tette hozzá a lapnak nyilatkozó nővér.

A teljes beszámoló itt olvasható.

Forrás: Ripost/Magyar Nemzet/MTI; Kiemelt kép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!