Pesti Srácok

Rövidebb lehet az idősáv, amikor a nyugdíjasok vásárolhatnak

Rövidebb lehet az idősáv, amikor a nyugdíjasok vásárolhatnak

A szakszervezet több javaslatot is megfogalmazott, ugyanis leépítésektől tartanak. Azt kérik, hogy a 65 év felettieknek fenntartott 9 és 12 óra között fennálló vásárlási idősávot szűkítsék le egy órával, valamint a korlátozás hétvégi megszüntetését javasolják.

A Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke, Bubenkó Csaba felidézte, hogy az elmúlt hetekben nemhogy a rohamszerű vásárlás nem jellemző, de épp attól tartanak, hogy a visszaeső forgalom és a kiskereskedelmi különadó miatt leépítésekbe kezdhetnek a láncok. Beszámolt arról is, hogy vannak cégek, ahol a béren kívüli juttatáson spórolnak a munkaadók: például akad olyan lánc, ahol a megemelt adókedvezmény ellenére negyedével csökkentik a SZÉP-kártyás juttatást, de olyan is van, ahol megkapják a dolgozók a néhány ezer forintos engedményt. A szakszervezet azt szeretné, ha hétvégente teljes nyitvatartással, nyugdíjas idősáv nélkül működhetnének a boltok, természetesen a járványvédelmi előírások – kötelező maszk, kézfertőtlenítés a bejáratnál és a biztonsági távolság – betartása mellett. Ez megkönnyítené a forgalom eloszlását és a munkaszervezést is az elnök szerint.

Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára a lapnak azt mondta, hogy ugyan minden a járványhelyzet alakulásától függ, de már korábban javasolták a kormánynak az idősáv rövidítését, mivel a tapasztalatok szerint 11 és 12 óra között már kevesen vannak a boltokban. Támogatják a hétvégi vásárlási korlátozások feloldását is. Megjegyezte, hogy az idősáv csak az alapcikkek üzleteiben érvényes, az eddig zárva lévő iparcikk-, ruha-, cipő-, műszaki boltok vidéken már korlátozás nélkül fogadhatnak vásárlókat.

Forrás: Infostart

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!