Pesti Srácok

Tömegesen indultak a franciák cigarettát venni a spanyol határra

null

A koronavírus-járvány miatt nyolc hétig tartó általános karantén feloldását követő első napon a franciák tömegesen indultak cigarettát venni a francia-spanyol határon fekvő Perthusba, ahol fele annyiba kerül a dohánytermék, mint Franciaország más településein.

A francia televíziók keddi híradásai szerint, az általános karanténból hétfőn kiszabadult francia dohányosok megrohamozták a Spanyolország és a Pireneusok francia oldala közötti határváros dohányboltjait, s miután nem tartották be a társadalmi távolságtartás szabályait, a rendőrségnek kellett beavatkoznia.

– jelezték francia források.

PestiSracok facebook image

A France2 közszolgálati televízió képei szerint több száz méteres sorokban több, mint két órát várakoztak az emberek a kisváros mindhárom dohányboltja előtt, hogy egy-egy doboz cigarettát vehessenek, a dohány ugyanis fele annyiba kerül Spanyolországban, mint Franciaországban. A perthusi önkormányzat szerint az emberek többsége nem viselt maszkot és nem tartott legalább egyméteres távolságot. A francia csendőrség szerint akkora dugók alakultak ki a határon, mint a nyári időszakokban a nyaralások elején és végén. Perthus főutcája a térség egyik legfőbb kereskedelmi tengelye, ahol a franciák egész évben előszeretettel vásárolnak be elsősorban alkoholtartalmú italokat és dohánytermékeket, amelyekre a spanyol állam jóval alacsonyabb adókat szab ki, mint a francia. A két ország között a járvány miatt a határ hivatalosan zárva van, de a kishatárforgalom engedélyezett, így Perthus földrajzi helyzete miatt a környékbeli spanyolok és franciák szabadon járnak át a határon.

Forrás: MTI