Pesti Srácok

Vitézy: semmi szükség nincs a Városligetben új parkolóház megépítésére

Vitézy: semmi szükség nincs a Városligetben új parkolóház megépítésére

A Budapesti Fejlesztési Központ vezérigazgatója szerint semmi szükség nincs a Városligetben új parkolóház megépítésére. Vitézy Dávid erről annak kapcsán írt hétfőn a Facebook-oldalán, hogy - mint közölte - a Városligeti Építési Szabályzat (VÉSZ) módosítására készült friss fővárosi javaslatban ismét szerepel a Biodóm mellé tervezett 700 férőhelyes parkolóház.

A vezérigazgató felidézte, az Állatkert bővítése és a Biodóm megépítése kapcsán évekkel ezelőtt merült fel, hogy egy 700 férőhelyes új parkolóház épüljön a Városligetbe, az intézmény mellé. Az állatkerti beruházáshoz hasonlóan, annak részeként, a főváros kérésére a parkolóház megépítését a kormány 100 százalékban támogatta is. Az építkezés azonban a Biodóm építése körüli egyéb viták miatt el sem indult még - tette hozzá.

- írta Vitézy Dávid, hangsúlyozva, hogy "a Ligetbe ez a létesítmény nem való, közlekedési szempontból is aránytévesztés volna a megépítése".

PestiSracok facebook image

Hozzátette, a múlt őszi önkormányzati választások után a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa első, 2019. decemberi ülésén a kormányzati oldal felajánlotta a fővárosi vezetésnek, hogy a volt Vidámpark helyére tervezett Hermina garázsra szánt, a fővárosnak már átadott körülbelül 6 milliárd forint összegű állami támogatás a felesleges parkolóház megépítése helyett átcsoportosítható és felhasználható a Biodóm épületének befejezésére.

- írta.

Megérett az idő arra, hogy a Városliget valóban csak a gyalogosok és kerékpárosok birodalma legyen, és a közúti forgalom egyáltalán ne lépje át a Városligetnél a Hungária gyűrű vonalát. A Hermina garázst tökéletesen kiváltja a kisföldalatti Mexikói úti végállomásánál építendő, a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa által jóváhagyott P+R parkolóház, amely szerepel is a VÉSZ tervezetében és amely hét közben az M3-as autópálya felől érkező autós ingázókat, hétvégén pedig a Városliget látogatóit szolgálhatja majd" - hangsúlyozta a vezérigazgató.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!