Pesti Srácok

Ausztráliában folytatódtak a rasszizmus és rendőri erőszak elleni tüntetések

Ausztráliában folytatódtak a rasszizmus és rendőri erőszak elleni tüntetések
Houston, 2020. június 9. Gyászolók a feketék elleni rendőri erőszak áldozatává vált afroamerikai George Floyd ravatalánál a houstoni The Fountain of Praise templomban 2020. június 8-án. Floydot május 25-én Minneapolisban egy igazoltatás során négy fehér rendőrtiszt a földre kényszerítette, majd egyikük percekig térdelt a nyakán. A férfi levegőért könyörgött, később pedig a kórházba szállítás közben meghalt. Flyodot június 9-én még egyszer elbúcsúztatják, majd végső nyugalomra helyezik édesanyja mellett. MTI/EPA/AP/David J. Phillip

Folytatódtak a rasszizmus és a rendőri erőszak elleni tüntetések Ausztrália több városában szombaton, noha a hatóságok a koronavírus-járvány miatt arra kérték az embereket, hogy maradjanak otthon.

A legnagyobb megmozdulást a nyugat-ausztráliai Perthben tartották. Az ABC ausztrál műsorszóró csatorna szerint körülbelül ötezren vonultak utcára; a tüntetők egyebek között a rendőri őrizetben meghalt őslakosok ügyeinek kivizsgálását követelték. Mintegy ezren tüntettek az észak-ausztráliai Darwinban, ahol a legtöbb őslakos él. Néhány tucat ember az utcára vonult Melbourne-ben és Sydneyben is, ahol a hatóságok hangsúlyozták: mindent elkövetnek azért, hogy a Covid-19 miatt hozott járványügyi korlátozásokat senki se szegje meg. A dél-ausztráliai Victoria államban szombatra virradóan megrongálták Tony Abbott és John Howard egykori ausztrál miniszterelnökök szobrait. Egészségügyi hatóságok arra figyelmeztettek, hogy a múlt héten lezajlott melbourne-i demonstráció egyik résztvevőjének a vírustesztje később pozitív lett.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!