Pesti Srácok

Az amerikai szenátus egyhangúlag megszavazta Trump afroamerikai jelöltjét a légierő élére

Az amerikai szenátus egyhangúlag megszavazta Trump afroamerikai jelöltjét a légierő élére

Az amerikai szenátus kedden egyhangúlag megszavazta Donald Trump elnök afroamerikai jelöltjét a légierő vezérkari főnöki posztjára.

Ifjabb Charles Brown tábornok az első afroamerikai katonatiszt, aki az amerikai hadsereg légierejét irányítja. A szenátusi szavazáson részt vett Mike Pence alelnök. Ritkaságszámba megy, ha az alelnök részt vesz egy szenátusi voksoláson: ilyen helyzet általában akkor áll elő, ha a szavazás végeredménye bizonytalan és szükség van a döntő voksra, mert a kormányzatnak fontos a jelölt elfogadtatása. Brown tábornokot azonban 98:0 arányba szavazták meg. Ettől függetlenül Mike Pence "történelminek" nevezte a pillanatot.

Jelölése előtt ifjabb Charles Brown az Egyesült Államok csendes-óceáni légierejének élén állt. Vadászrepülő-pilóta, aki több, mint 2900 órát repült. Korábban több más beosztásban szolgált a légierőnél, a többi között volt vadászpilóta-oktató is. A szenátusi szavazás előtt, még a múlt pénteken a közösségi médiában videót tett közzé arról, hogy pályája során hogyan birkózott meg az előítéletességgel és milyen nehézségek közepette illeszkedett be a többségében fehérek alkotta társadalomba.

PestiSracok facebook image

– mondta a videó kísérőszövegében. Ifjabb Charles Brown megszavazására az afroamerikai George Floyd rendőri erőszak miatti halála után kirobbant tüntetéssorozat közepette, és Floyd houstoni búcsúztatásának és temetésének napján került sor.

Az Egyesült Államok hadseregében aktív szolgálatot teljesítők körben valamivel több, mint 17 százalék az afroamerikaiak aránya. Az amerikai társadalomnak 13 százaléka afroamerikai.

Forrás: MTI, Fotó: MTI/EPA

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!