Pesti Srácok

Belgiumban rekordszintre csökkent a halálesetek napi száma

Belgiumban rekordszintre csökkent a halálesetek napi száma

Belgiumban csak tíz, koronavírussal összefüggő halálesetet regisztráltak szerdán, ami a legalacsonyabb szám a járvány kezdete óta az országban. A Le Soir című helyi napilap arról számolt be, hogy az elhalálozások közül nyolc kórházban, kettő pedig idősek otthonában történt.

Az új fertőzöttek száma is napról napra csökken: szerdán 132 új esetet azonosítottak. Az országban egyre több az olyan település – főként a déli vidékeken –, ahonnan már több napja nem jelentettek újabb fertőzöttet.

A szomszédos Hollandiában, ahol a múlt héten a halálos áldozatok száma átlépte a hatezret, további 11 ember vesztette életét a vírus okozta Covid-19-betegségben. A szerdán elvégzett vírustesztek közül 182 bizonyult pozitívnak a helyi közegészségügyi szolgálat legfrissebb tájékoztatása szerint. A kórházi felvételek száma is jelentősen csökkent: az utóbbi 24 órában öt embert utaltak be koronavírus miatt egészségügyi intézményekbe. Az intenzív kezelésben részesülők száma egy nap alatt 15 százalékkal mérséklődött. Az országban június eleje óta széles körben kiterjesztették a tesztelést. A hivatalos statisztikák szerint az egészségügyi dolgozók 2 százaléka kapta el eddig a betegséget.

Luxemburgban a szerdai adatok három új fertőzöttet mutatnak, de újabb halálesetet nem jelentettek. Összesen eddig mintegy 4050-en fertőződtek meg a valamivel több, mint félmillió lakost számláló országban, és 110-en haltak bele a betegségbe.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.