Pesti Srácok

Fidesz: Gyurcsányék ugyanolyan gátlástalanul hazudnak, mint kormányzásuk alatt

Fidesz: Gyurcsányék ugyanolyan gátlástalanul hazudnak, mint kormányzásuk alatt

Az a párt jobb, ha csendben marad, aki, akkor, mikor kormányon volt, a rendőrséget az állampolgárok ellen fordította és szemeket lövetett ki. Gyurcsányék jobb, ha csendben maradnak, mert kormányzásuk alatt a csőd szélére sodorták az országot, adót emeltek, kivéreztették az egészségügyet és csődbe vitték a kórházakat – reagált a Fidesz a DK közleményére.

Mint írták, Gyurcsány pártja bebizonyította, hogy a járvány idején sem képes az összefogásra, mindvégig akadályozták a védekezést.

– tették hozzá.

PestiSracok facebook image

A DK pénteki közleményében azt írta, hogy Magyarországon a jólét, mint olyan, megszűnt létezni a gyenge, gyáva Orbán-rezsim alkalmatlan gazdaságpolitikája miatt. Már Törökország és Románia is megelőz bennünket! – tették hozzá. Szerintük az Eurostat közzétette a háztartások anyagi jólétét számszerűsítő statisztikáját. "Ennek alapján Magyarország a lista alján, az utolsók közt kullog, már Románia és Törökország is megelőz bennünket, hazánk már Bulgáriával versenyzik" – közlik. Az egyébként dr. Molnár Csaba ügyvezető alelnök által jegyzett közleményben az is szerepel, hogy a Demokratikus Koalíció felhívja mindenki figyelmét: Magyarországon a jólét, mint olyan, már nem létezik. Ez pedig nem másnak köszönhető, mint a gyenge, gyáva Orbán-rezsim évek óta tartó alkalmatlan gazdaságpolitikájának. Ha pedig figyelembe vesszük, hogy ezek az adatok a tavalyi évet, azaz a koronavírus-járvány előtti időszakot tükrözik, akkor kijelenthetjük, hogy jelen pillanatban, a válság berobbanásával még mélyebbre csúsztunk a gödörben. Mi, európai magyarok nem ilyen országot akarunk építeni az embereknek, mert nem ezt érdemlik a magyarok, nem azt a sorsot, a teljes lecsúszást, amit Orbánék szánnak nekik – zárta sorait az alelnök.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!