Pesti Srácok

Ipartelepen keletkezett tűz a fővárosban (képek!)

Ipartelepen keletkezett tűz a fővárosban (képek!)

Bontásra váró hűtőszekrények és egyéb fémhulladékok gyulladtak meg a főváros X. kerületében, Kőbányán, egy Sírkert utcai ipartelepen pénteken késő délután – tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t.

A lángok nyomán keletkezett füst 50-100 méter magasba csap fel az égő hulladék felett, ám a tűz nem veszélyeztet épületeket – közölte Kisdi Máté. Elmondta: a fővárosi tűzoltók öt vízsugár bevetésével kezdték meg a 300 négyzetméternyi területen pusztító lángok oltását, és megakadályozták a tűz továbbterjedését. A Katasztrófavédelmi Mobil Labor végigjárta a környező utcákat, és a szakemberek megállapították, hogy a füstnek nincs környezetkárosító hatása az utcaszinten – közölte a szóvivő.

Tűzoltók Kőbányán, a Sírkert úton, egy ipari területen, ahol bontásra váró hűtőszekrények és egyéb fémhulladékok kaptak lángra 2020. június 5-én. Fotó: MTI/Mihádák Zoltán
Tűzoltók Kőbányán, a Sírkert úton, egy ipari területen, ahol bontásra váró hűtőszekrények és egyéb fémhulladékok kaptak lángra 2020. június 5-én. Fotó: MTI/Mihádák Zoltán
PestiSracok facebook image
Füst gomolyog Kőbányán, a Sírkert úton, egy ipari területen, ahol hűtőgépek és műszaki cikkek kaptak lángra 2020. június 5-én. Fotó: MTI/Mónus Márton
Tűzoltó Kőbányán, a Sírkert úton, egy ipari területen, ahol bontásra váró hűtőszekrények és egyéb fémhulladékok kaptak lángra 2020. június 5-én. Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/Mónus Márton

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!