Pesti Srácok

Megvan a Balaton fagyija! Ön megkóstolná?

null

A zsűri döntése szerint a balatonfüredi Bagaméri Fagylaltozó érdemelte ki idén a Balaton fagyija címet Levendulás Kajszibarack elnevezésű hűs édességével, emellett balatonszemesi, veszprémi és balatonboglári különdíjak születtek még. A versenyre idén is 13 cukrászat és kézműves fagylaltműhely nevezett a tó körül - írja a Likebalaton.hu.

A balatonfüredi Bagaméri Fagylaltozó második alkalommal került ki győztesen a hagyományos Balaton Fagyija versenyben, legutóbb 2018-ban érdemelték ki a címet. Különdíjat nyert a balatonszemesi Margaréta Fagyizó “ZabSzemes” édessége, a veszprémi Völgy Fagyizó “Tök Jó Fagyi” nevű sós, tökmagos, vaníliás variációja, valamint a balatonboglári Tejvirág Fagyizó “Balaton forró csókja” fantázianevű fagylaltja.

Mint a beszámolóban írják, a koronavírus-járvány miatt néhány hetet csúszott ugyan a megmérettetés, de így is nagy érdeklődés kísérte az évek óta hagyományos eseményt. Június 12-én indult útnak a négy fős zsűri, hogy a cukrászatokat meglátogatva a helyszínen kóstolhassák meg a pályaműveket.

Forrás: Likebalaton.hu, kiemelt kép: Bagaméri Fagylaltozó

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.