Pesti Srácok

Potápi: Megerősödött a nemzet az elmúlt tíz évben

Potápi: Megerősödött a nemzet az elmúlt tíz évben
Budapest, 2020. február 11. Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelõs államtitkára sajtótájékoztatót tart a Határtalanul! program legfontosabb újdonságairól és friss pályázati felhívásairól a Miniszterelnökségen 2020. február 11-én. Elérhetõvé váltak a magyarországi iskoláknak a külhoni osztálykirándulásokat finanszírozó Határtalanul! program következõ tanévének pályázati kiírása. A magyar kormány finanszírozásával mûködõ program intenzitása 100 százalékos, vagyis a nyertes pályázók összes költségét fedezi az állam. Az iskolák a következõ tanévben a korábbi 5-6 millió forint helyett már 6-7 millió forintot nyerhetnek el az utazások finanszírozására. MTI/Illyés Tibor

Megerősödött a magyar nemzet a kormány elmúlt tíz évben hozott döntéseinek köszönhetően – mondta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön, az M1 aktuális csatornán.

fogalmazott, hangsúlyozva, hogy a XXI. század a magyar közösségek számára nyertes évszázad lesz.

PestiSracok facebook image

fűzte hozzá a politikus. Kiemelte: a legfontosabb, hogy az elcsatolt országrészekben élők is érezzék, hogy magyarok, és tudják, számíthatnak Magyarország és a magyar kormány támogatására. Potápi Árpád János kitért a nemzetpolitikai államtitkárság által, a nemzeti összetartozás napja alkalmából meghirdetett "Milyen jó, hogy itt vagyunk" című videópályázat eredményeire. Mint mondta, a több, mint hatszáz pályázat közül két erdélyi és egy felvidéki kisfilmet díjaztak. Hozzátette: a pályázatra Ecuadortól Németországig érkeztek olyan videók, amelyekben 10 és 25 év közötti fiatalok maximum öt percben beszélnek arról, mit jelent számukra a magyarság, a nemzeti összetartozás.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!