Pesti Srácok

Szakértő: Sikeres volt a tüntető amerikaiak radikalizálása

Szakértő: Sikeres volt a tüntető amerikaiak radikalizálása

Nagyon hasonló forgatókönyv szerint alakulnak az amerikai tüntetések, mint ahogy lezajlottak a párizsi sárgamellényes demonstrációk – erről Horváth József beszélt a Magyarország élőben extra című műsorban, a Hír Tv-ben. Az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai tanácsadója szerint egyértelmű, hogy vannak olyan háttércsoportok, akik radikalizálták a tüntető tömegeket- írja a HírTV.

Horváth József szerint a koronavírus-járvány okán bekövetkezett válsághelyzetre rátett egy lapáttal az a durva rendőri intézkedés, amely során egy afroamerikai férfi meghalt. Az emberek az utcára vonultak, hol békésen tüntettek, hol pedig komoly zavargások alakultak ki. A biztonságpolitikai szakértő felhívta rá a figyelmet, hogy csakúgy, mint a franciaországi sárgamellényes tüntetések során az Egyesült Államokban is az figyelhető meg, hogy a békésnek induló demonstrációknál vannak olyan, a háttércsoportok, amelyek radikalizálni akarják az embereket.

-tette hozzá.

Horváth József kiemelte, nem szabad elfejteni, hogy novemberben elnökválasztás lesz, az pedig a koronavírus-járványból kialakult válság és a mostani erőszakos tüntetések fényében nyilvánvaló, hogy Donald Trump amerikai elnök pozícióját igyekeznek meggyengíteni.

A biztonságpolitikai szakértő a csatornának elmondta, az antifák, a szélsőbaloldali radikális csoportok már nemzetközi szinten is tudnak mozogni, hiszen szinte a világ minden táján szolidaritási tüntetések robbannak ki, vélhetően létezik a globális szervezettség és támogatás.

Nem véletlen az sem – folytatta – hogy Donald Trump már a szolgálatokat is bevetette annak érdekében, hogy felderítsék, kik mozgatják a szálakat, ezen kívül pedig nem szabad elfejteni, hogy a világ egyik vezető állama anarchiába süllyed, ami az egész világra nézve pillangóhatásként hathat.

Forrás:HírTV; Fotó:MTI/EPA/Tannen Maury

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.