Pesti Srácok

Újabb fake news-t terjesztettek a ballib portálok – ezúttal Varga Mihály öntött tiszta vizet a pohárba

Újabb fake news-t terjesztettek a ballib portálok – ezúttal Varga Mihály öntött tiszta vizet a pohárba

A HVG és az Index is címlapon hozta le azt a történetet, miszerint sokan nem értik, miért teszik fizetőssé a balatoni szabadstrandokat. A ballib portálok arról számoltak be, hogy az Összefogás a Balatonért Egyesület nyílt levelet küldött a pénzügyminiszternek és a Magyar Turisztikai Ügynökségnek (MTÜ), amelyben tiltakoznak a balatoni szabadstrandok fizetőssé tétele ellen. Varga Mihály azonban elmondta: sem őt, sem az MTÜ-t nem kérdezték meg a hírrel kapcsolatban, majd hozzátette: sem jogköre, sem szándéka nincs ilyet kezdeményezni.

– áll az Összefogás a Balatonért egyesület Facebook-posztjában.

PestiSracok facebook image

– olvasható a szervezet közleményében.

A hírt először a hvg.hu, majd arra hivatkozva az Index is átvette, ám úgy tűnik, most is elfelejtettek utánajárni a történetnek, hasonlóan, mint az MSZP kamumentős-videója esetén.

Varga Mihály Facebookon tisztázta a helyzetet. Bejegyzésében közölte: ő nem tud arról, hogy fizetőssé akarnák tenni a balatoni szabadstrandokat, de még jogköre sincs ilyet kezdeményzeni.

– írja a pénzügyminiszter.

https://www.facebook.com/VargaMihalyKepviselo/posts/10159766482443776?__xts__

Forrás: Facebook

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.