Pesti Srácok

Vácon gyártják a világ egyik legjobb lélegeztetőgépét

null

Vácon a Celitron nevű cég már megkezdte a világ egyik legjobb lélegeztetőgépének, a Panther 5-nek a gyártását; rövid időn belül ezer ilyen gépet használhatnak majd a magyar kórházak. A Panther 5 működtetése egyszerű, a betegek biztonságos lélegeztetésére kiválóan alkalmas nemcsak a koronavírus-járvány alatt, hanem a mindennapos intenzív osztályos terápia során is – közölte közösségi oldalán a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára szerdán.

Menczer Tamás a Facebookon azt írta, hogy Szabó Tímea, a Párbeszéd országgyűlési képviselője írásbeli kérdésében ismét a lélegeztetőgépek minőségéről érdeklődött.

– hangsúlyozta Menczer Tamás.

PestiSracok facebook image

– közölte az államtitkár, hozzátéve: már most a világ számos országa érdeklődik a gép iránt.

– közölte Menczer Tamás.

Forrás: MTI/Facebook; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.