Pesti Srácok

Az illatos úti állatmenhelyet is elérte Karácsonyék politikai tisztogatása

Az illatos úti állatmenhelyet is elérte Karácsonyék politikai tisztogatása

A FÖRI (Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság) új vezetője, Gyurcsány egykori testőre, Handl Tamás megtiltotta az állatmenhelynek, hogy adományokat fogadjon el a DOKTA-tól, a Doktorok az Állatokért Alapítványtól. Első körben nem fűztek indoklást a tilalomhoz, a DOKTA politikai szándékokat sejt a háttérben, mivel – mint írják – az alapítvány jobboldali személyekhez köthető.

A DOKTA száműzéséről a Magyar Macskamentő Alapítvány számolt be közösségi oldalán. Az önmagát politikamentes szervezetnek nevező MAVED azt írja, együttműködik bármilyen színezetű állatbarát önkormányzattal, ám ennek ellenére úgy érzik, hogy politikai “boszorkányüldözésbe” kezdett a DOKTA ellen a Karácsony Gergely vezette fővárosi önkormányzat, ezért tiltotta meg az illatos úti állatmenhelynek a velük való együttműködést.

– számol be az MAVED a helyzetről.

PestiSracok facebook image

– zárják a posztjukat a macskamentők, rávilágítva arra, hogy Karácsony ősszel még nem politikai alapon szeretgette meg a neki odahozott kutyát.

– írta még egy hónapja Dódity Gabriella, az alapítvány kuratóriumi elnöke, a Fidesz kispesti frakcióvezetője.

Handl Tamás az Index kérdésére összeférhetetlenségi, leltározási és elszámolhatósági okokat említett a szerződésbontás okaiként, amiket később részletesen közzé is tett a FÖRI oldalán egy sajtóközlemény formájában. A FÖRI által bemutatott vádpontokat cáfolva Dódity Gabriella közzétette az alapítvány adománylistáját, valamint arra is felhívta a figyelmet, hogy a DOKTA kizárólag az illatos úti telephely támogatására jött létre, így indokolatlanok az összeférhetetlenségi vádak, amik arról szóltak, hogy az alapítvány kuratóriumában a telephely állatorvosai is szerepet vállaltak.

Forrás: Facebook, Index, Föri

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!