Pesti Srácok

Bánó elszabadult, Orbánnak magyarázná el, hogy mit is mondott valójában

Bánó elszabadult, Orbánnak magyarázná el, hogy mit is mondott valójában

Az egykor szebb napokat megélt balliberális újságíró, Bánó András az MSZP propagandaportálján szabadult el éppen. Orbán Viktor brüsszeli tárgyalásai kapcsán hamisítatlan pártállami időket idézett meg, számonkérve az illetékes "elvtárson", hogy ugyan milyen jogon merné elutasítani Moszkva aktuális ajánlatát. Bánó persze a cinizmus koronázatlan királya címre pályázva értelmezgette a kormányfő videoüzenetében elhangzottakat, ami szerint a magyarok pénzéről a magyaroknak kell döntenie.

A megmondóemberek megmondóembere elmagyarázza közönségének, hogy Orbán Viktor saját szavai természetesen nem azt jelentik, amit. Ha ugyanis a kormányfő azt mondja, hogy a magyarok pénzéről a magyarok döntsenek, akkor hősünk elmagyarázza, hogy ez persze nem is azt jelenti. Természetesen a posztkommunisták eredeti terminológiájával élve Bánó konzekvensen a magyar nemzet helyett a proletár tömeget egyesítő nép jelszavával él cikkében. A lényeg: ha a magyarok döntenek, akkor népszavazzunk, természetesen szigorúan függetlenobjektív kérdésfeltevéssel, mert ilyenkor ugye a választások alkalmával mandátumot szerzett képviselők senkik és semmik. A kérdés csak az, hogy ezek a szebb napokat megélt, kiöregedett csatalovak honnak veszik még mindig azt a mérhetetlen, pofátlan önhittséget, hogy mindenkinek elmagyarázzák, merre van az előre.

Fotó: MTI/Kollányi Péter

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!