Pesti Srácok

Ejtették a büntetőeljárást és visszavonták a randalírozó iráni diákok kiutasítására vonatkozó határozatot

Ejtették a büntetőeljárást és visszavonták a randalírozó iráni diákok kiutasítására vonatkozó határozatot

A magyar hatóságok megszüntették a büntetőeljárást és visszavonták a kiutasítási határozatot azoknak az iráni diákoknak az ügyében, akik a koronavírus-járvány kezdetén többszörösen megsértették a hatósági karantén szabályait, illetve az őket megfigyelő egészségügyi személyzettel szemben agresszívan, erőszakosan léptek fel – írja az index.hu.

A koronavírus behurcolása idején a figyelem középpontjába került iráni diákok közül négy tartózkodik jelenleg is hazánkban, akik a hatályos döntés értelmében visszakapják útlevelüket és nem kell elhagyniuk Magyarországot sem. A diákokkal szemben indult büntetőeljárást a hatóságok ejtették, a kiutasítási határozatot visszavonták. A Belügyminisztérium által megerősített sajtóértesülés kapcsán a tárca közölte, hogy a módosításokra azért került sor, mert időközben megváltoztak a vonatkozó jogszabályok, így a diákok tettei szabálysértési eljárás tárgykörébe sorolódnak.

Mint ismert, hazánkban elsőként iráni diákok szervezetében mutatták ki a koronavírust, amit Orbán Viktor kormányfő maga jelentett be közösségi oldalán. A történet azonban nem várt fordulattal szolgált, amikor az operatív törzs napi sajtótájékoztatóin kiderült, hogy együttműködés helyett az érintett irániak ellenségesen és agresszívan lépnek fel a magyar hatóságokkal és egészségügyi személyzettel szemben. A kezelhetetlenné vált helyzetben végül az illetékes szervek a diákok kiutasítása mellett döntöttek. Később a Szent László Kórház dolgozóitól Irán magyarországi nagykövetsége kért bocsánatot a történtek miatt.

Forrás: index.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.