Pesti Srácok

Felszabadított rabszolgák felajánlásaiból készült Lincoln-szobor mását távolíttatták el "fekete jogvédők"

Felszabadított rabszolgák felajánlásaiból készült Lincoln-szobor mását távolíttatták el "fekete jogvédők"

Már tényleg nem tudják a liberálisok, hogy mibe kössenek bele: jogvédői nyomásra megszavazta a bostoni művészeti bizottság, hogy eltávolítsák az Abraham Lincoln amerikai elnököt és egy mellette térdelő, felszabadított rabszolgát ábrázoló "emancipációs emlékművet" – számolt be a Breitbart.

A szobor, amely éppen a rabszolgaság felszámolásáról hivatott megemlékezni, az emancipációs törvény elfogadásáról elhíresült Abraham Lincoln egykori amerikai elnököt ábrázolja, amint éppen felszabadít egy rabszolgasorba taszított (fekete) férfit. A tartalom még rendben is lenne a kritikusok szerint, a megjelenítés azonban problémássá vált az elmúlt hetek feketejogi fellángolásai közepette. A felszabadított férfi ugyanis térdel, míg a felszabadító Lincoln áll. Bár az ábrázolásmód vélhetően megfelel a korszellemnek, a mindenre is érzékeny jogvédők szerint a szobornak mennie kell. Boston illetékes bizottsága pedig meghajlott a közhangulat előtt és egyhangúlag szavazta meg a műemlék eltávolítását. Önmagában is ironikus, hogy a húzással a fekete jogok védői felháborodásukban eltávolíttatták harcuk egyik legkorábbi sikerének emlékét, azonban ez még önmagában semmi: a szobor eredetijét, amely 1876-ban készült és Washington D.C.-ben állt, felszabadított rabszolgák adományaiból készítették, akik ezzel kívántak tisztelegni a merénylet áldozatául esett felszabadítójuk előtt.

Forrás: Breitbart

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!