Pesti Srácok

Koronavírusos Tánczos Barna Hargita megyei szenátor

Koronavírusos Tánczos Barna Hargita megyei szenátor

Megfertőzte a koronavírus Tánczos Barna Hargita megyei szenátort - közölte szombaton a Maszol.ro kolozsvári hírportál a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) politikusának Facebook-bejegyzésére hivatkozva.

Az RMDSZ volt szenátusi frakcióvezetőjét, a Mens Sana Alapítvány elnökét, aki korábban a Román Jégkorong Szövetséget is vezette, kétoldali tüdőgyulladással diagnosztizálták, mintát vettek tőle, és pozitív lett a koronavírustesztje.

- írta a szenátor a közösségi oldalán. Hozzátette, hogy a hangulata jó és nem fáj semmije. A Maszol.ro felidézte: Hargita megyében 367 igazolt fertőzést tartanak nyilván. A prefektusi hivatal adatai szerint az esetszámok legutóbb egy nap alatt héttel nőttek. A járvány kezdetétől 282-en gyógyultak meg, jelenleg 74 beteget ápolnak a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházban. A Hotnews.ro román hírportál szerint Tánczos Barna a kétkamarás román parlament harmadik törvényhozója, akinél kimutatták a koronavírus-fertőzést. A bukaresti törvényhozás tagjai közül elsőként a kormányon lévő Nemzeti Liberális Párt (PNL) egyik politikusa, Vergil Chitac szenátor kapta el a fertőzést március első felében: ekkor az eset miatt kéthetes házi karanténba vonult Ludovic Orban román miniszterelnök, a kormány több tagja, a PNL állandó bizottsága és szenátusi frakciója, miután a fertőzött az előző napokban kapcsolatba került ezen testületek tagjaival. Constantin Avramról, az ellenzéki ALDE képviselőjéről két hete derült ki, hogy koronavírusos. Tánczos Barna a bukaresti szenátus eheti ülésein online vett részt, szavazatait pedig telefonon adta le.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!